GALERİ

ESR5 Serisi

ESR5 Serisi

Makine hareketinin potansiyel tehlikeleri güvenli bir şekilde yönetilmelidir. Eaton ESR5 emniyet rölesi Acil Durdurma Butonları, emniyet muhafazaları, ışık perdeleri ve iki elli kontroller gibi emniyet cihazlarını izler. Emniyetsiz bir durumun tespit edilmesi halinde ESR5 Emniyet rölesi makinenin elektriğini hızla kapatacaktır.

Güvenlik işlevleri:
Bir acil durumda kapanma (ACİL DURDURMA ayırması)
Eaton emniyet odaklı uygulamalar için bir ve iki kanallı ürün çeşitleri sunmaktadır. Güvenlik rölesinin dahili mantığı emniyet devrelerini (Acil Durdurma emniyet kapısı) izler ve hatasız bir durumda izin verme yollarını etkinleştirir. Emniyet cihazları devreye girdiğinde veya bir hata durumunda ise izin verme yolları kapanır. Kontrol devresinde meydana gelen toprak kaçağı, çapraz kısa devre ve açık devre gibi hatalar güvenilir bir şekilde tespit edilir. Bir hata durumunda izin verme yolunun devreye alınması önlenir.

Hareketli muhafazaların izlenmesi
Erişilebilir tehlikeli alanlar emniyete alınmalıdır. Hareketli emniyet cihazının konumu konum şalterleri veya temassız sensörler kullanılarak tespit edilir, bir emniyet mantığı ünitesi tarafından izlenir ve değerlendirilir. Bir risk değerlendirmesi sonucunda emniyet cihazı yoluyla gereken risk derecesi belirtilir.

Işık perdelerinin izlenmesi
Tehlikeli bölgelere giriş ışık perdeleriyle izlenir. Tehlikeli bölgeye yanlışlıkla veya izinsiz giriş ESR emniyet röleleri tarafından tespit edilir ve değerlendirilir.

İki elli izleme
Yüksek yaralanma potansiyelini içeren makinelerde operatörlerin her iki eli de makine harekete geçmeden önce tehlikeli alanın dışına çıkmalıdır. Operatörün korunması için iki elli kontrol aynı anda 500 msn içinde her iki elle de çalıştırılmalıdır. Makinenin çalıştırılması ve çalışır durumda tutulması için bu gereklidir. ESR5-NZ-21-24VAC-DC tarafından zamanlama sıralaması izlenmekte ve EN 574'ün IIIC kategorisindeki güvenlik kurallarına uygun iki elli kontroller için kullanılabilmektedir.
 

Avantajları:

En yüksek güvenlik standartlarına uygundur
Dar en
Çok sayıda emniyet şalterleme kontağı ve 5 adede kadar devreyi alma ve 2 sinyal akım yolu
TÜV Rheinland, UL/CUL, CSA onaylıdır
 

Teknik güvenlik parametreleri

EN 954-1 kategori 4'e kadar
EN ISO 13849-1'nin PL e Performans Seviyesine kadar
IEC 62061'in SIL CL 3 Emniyet Doğruluk Seviyesine kadar
IEC 61508'in SIL 3 Emniyet Doğruluk Seviyesine kadar

İç Bilgiler (Eaton-görüntülenebilir sadece) 
Safety Relay ESR5: Competitor comparison List ( 0KB)

Safety-related control relay easySafety Internal Information ( 0KB)

Başarı Öyküleri
Complete Solutions for Machine Builders ( 375KB)